Paykasa satış merkezine hoşgeldiniz. Sitemiz üzerinden 7/24 online paykasa satın alabilirsiniz.

Paykasa kontör ile alışveriş yapılan siteler

Paykasa kontör ile alışveriş yapılan siteler

Paykasa kontor ile alisveris yapilan siteler

İnternetten alışveriş yapmak için tercih edilen sitelerin yaygın olarak kullanılmakta olanlar arasından olmasının temel nedeni kaliteli hizmet, kalite ürün ve elbette ki güvenilir yerden alışveriş yapmak yer almaktadır. Bu güven unsurunun bu denli önemsenmesinin arkasında internette oldukça önemli konu başlıklarından biri olan alışveriş sitelerinde yaşanan mağduriyetlerdir. Bu mağduriyetlerin önüne geçmek için özellikle bankalar kullanıma sundukları ürünlerinde güvenlik sistemlerini arttırırken, aynı şekilde alışveriş siteleri de bu konuda kendilerine düşeni yerine getirmektedir. Bunların yapılmasına karşın yinede yaşanan ödemelerdeki illegal işlemlerinin önüne geçmek için kişilerinde bazı önemler alması gerekir. Paykasa kontör ile alışveriş yapılan sitelerin bu denli yaygınlaşmasının temel sebebi de asıl olarak bunlardır. Zira sistemi konusunda güvenilirlik adına hiçbir taviz sunmayan ve son derece güvenli görülen bu ödeme sisteminde herhangi bir kişisel bilgiyle birlikte finansal bilgi talep edilmemektedir.

Paykasa Kart Satın Almada Kullanılabilen Kartlar

Paykasa kart genel sisteminde herhangi bir güvenlik ihlaline yer vermiyor oluşu ile sadece kullanıcının tercihi değil, Paykasa kontör ile alışveriş yapılan siteler tarafından da tercih edilen bir araç haline dönüşmüştür. Bu aracılık esnasında kendi sitesinden memnun kalacak müşteriler yaratmayı amaçlayan internet siteleri kullanılabilir ödeme araçlarının arasına son dönemde mutlaka Paykasa seçeneğini eklemektedir. Bu tercihi yapanlar ise kartı satın almak için banka havale veya kredi kartlarıyla işlem sağlayabilmektedir. Burada kullanılan kredi kartı veya banka hesabının kime ait olduğunun önemi yoktur. zira kartın genel işleyişi kişisel bilgiyi sadece kullanımında değil, satın alma işlemi sırasında da talep etmiyor oluşudur. Asıl olarak paykasa kartın güvenliğinin arkasında da bu nedenler yer almaktadır.

Paykasa Kart Satın Alırken TC Kimlik Numarası İsteniyor Mu?

Paykasa Kart satın alırken kişisel bilgi talep etmiyor ifademizde ad soyad değil, TC kimlik numarası veya hesap numarası gibi bilgilerinde talep edilmediğini belirtebiliriz. Sadece satın alırken seçmiş olduğunuz kartın bedelinin gönderildiğini teyit etmek için gönderen kişinin isim ve soyismi sözlü olarak teyit edilmektedir. Bu bilgi kesinlikle saklanmamakta veya tarafınızdan belge talep edilmemektedir. Aynı şekilde kullanımı esnasında da kişisel bilgilerinizin talep edilmemesi önemlidir. Paykasa kontör ile alışveriş yapılan sitelerde eğer ki tarafınızdan bu tür kişisel bilgi talep edilir ise o sitenin güvenilirliği konusunda bazı tereddütler duyabilirsiniz. Paykasa kartın kullanımının temelinde bu tür bir işleyiş olmadığını mutlaka bilmeli ve bu tür bilgilerinizi paylaşmamaya özen göstermelisiniz.

Paykasa Kart Hangi Ülkelerde Kullanılabilir?

Paykasa kart kullanım alanları itibariyle dünya çapında geçerliliği olan bir karttır. Bu nedenle gerek alışverişlerde gerekse de para gönderme işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Paykasa kontör ile alışveriş yapılan siteler yaygınlaşırken, bu denli yaygınlaşmasının arkasında güvenilirliği ve kolay satın alınabilirliği gelmektedir. Satın alma işleminin birkaç dakika da tamamlandığı kartın edinileceği bayi ise mutlaka yetkili bayi olmalıdır. Bu konuda yetkilerinin tam olduğuna dair sertifikalara dikkat edilmelidir. İhtiyaca yönelik kart tercihi yapıldıktan sonra bayinin belirttiği hesap numarasına para yatırma işlemi yapılmalı, müşteri hizmetlerini arayarak ödemenin teyidi alınmalıdır. Ardından belirttiğiniz telefon numarasına 16 haneli pin kodunuz iletilecektir. Bu pin kodunun 1 yıl geçerliliği vardır ve tarafınıza iletildiği anda da başlamaktadır. Geçerli olan her yerde güvenle alışveriş yapmanıza olanak sunacak ön ödemeli sistemin, cebinizdeki kadar harcamanıza olanak sunuyor olması, bütçenizi aşan harcamalardan uzak durmanıza olanak sunması ayrı bir özelliği ve ayrıcalıklı bir sistem oluşunun göstergesidir.